Friday, May 27, 2016

Benim Türk ziyaretçilere (To my Turkish visitors)

Her şeyden önce burada korkunç Türk affet .

Ben Google Translate kullanıyorum ve çevirisi veya sadece tam bir saçmalık olup olmadığını ne kadar iyi bir fikrim yok . Ben Almanca konuşmak ve ve Almanca'dan çeviri dışarı test ettik , çünkü çok iyi olmadığını biliyorum . Bu sizin için özel olduğunu. Ben , ister sadece sizin bir ya da birçok size fark vardır ya da bu çok blog ziyaret ve ben ilgisini uğrattı .

Bir veya iki gün önce, temasa ve bana kendinden bahset sizi davet etti, ama yanıt yoktu . Bu daha doğrudan davet kabul edilebilir herhangi bir şans ? Ne kadar ilginç bulmak benim blog hakkında öyle . Biliyorum merak ediyorum , lütfen bana söyleyin .

In English: To my Turkish visitors: first of all please forgive the terrible Turkish here. I am using Google Translate and I have no idea how good the translation is or whether it is simply complete nonsense. I know it isn’t very good, because I speak German and have tested it out translating to and from German. This is specifically for you. I have noticed that you, whether just one of you or many, has or have been visiting this blog a lot and I am intrigued. A day or two ago, I invited you to get in touch and tell me about yourself, but there was no response. Any chance this more direct invitation might be acknowledged? What is it about my blog which you find so interesting. Please tell me, I am curious to know.

No comments:

Post a Comment